Ostatnia droga śp. Jerzego Wiśniewskiego

28.08.2019 r.

Uroczystości pogrzebowe śp. Jerzego Wiśniewskiego odbędą się w dniu 28 sierpnia, w kościele ojców Dominikanów, pw. Matki Bożej Różańcowej, przy Al. Niepodległości w Poznaniu.

Trumna zostanie wystawiona o godzinie 9:45.

Msza Święta Pogrzebowa koncelebrowana, pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, zostanie odprawiona o godzinie 10:00.

Podczas uroczystości zabrzmią ulubione utwory Zmarłego. W kościele przewidziano czas na przemówienia żałobne najbliższych. Przed kościołem zapewnione będą miejsca siedzące dla osób, które nie zmieszczą się w świątyni. Zostanie również wystawiona księga kondolencyjna.

Ofiary zebrane podczas Mszy Świętej zostaną przeznaczone na potrzeby klasztoru ojców Dominikanów na Lednicy, miejsca tak bliskiego sercu śp. Jerzego Wiśniewskiego.

Po Mszy Świętej trumna zostanie w asyście policji i straży miejskiej przewieziona do głównej siedziby PBG S.A., gdzie Prezesa pożegnają pracownicy.

O godz. 13:00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu w Przeźmierowie - Parafia pw. Świętego Antoniego Padewskiego. Parking dla osób, które wezmą udział w uroczystości znajduje się przy ul. Modrzewiowej. Stąd kondukt uda się w ostatnią drogę Zmarłego na miejsce spoczynku, do grobowca rodzinnego. Prosimy o nie wjeżdżanie samochodami na parking przy ul. Sosnowej.

Osoby, które chciałyby zabrać głos podczas uroczystości na cmentarzu, proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym PBG:  jacek.balcer@pbg-sa.pl. lub tel. 605 470 718. Po uroczystościach pogrzebowych wszystkich, którzy pragną wspólnie z Rodziną uczcić pamięć śp. Jerzego Wiśniewskiego i złożyć kondolencje Rodzinie, zapraszamy na Stadion Miejski w Poznaniu, ul. Bułgarska 17 - trybuna III, Klub B17.

Chcemy wspólnie wspominać Naszego Prezesa, dla nikogo nie zabraknie miejsca.

Rodzina dziękuje za wszystkie wyrazy solidarności, dobroci i wsparcia, które płyną nieprzerwanym strumieniem od dnia śmierci Pana Prezesa, 19 sierpnia 2019 roku.

Prosimy by nie przynosić na uroczystość pogrzebową wieńców i wiązanek, a zamiast kwiatów, wesprzeć Ochronkę „Jurek” - prowadzoną przez Towarzystwo Przywracania Rodziny, którą Zmarły wiele lat aktywnie wspierał.  Można tego dokonać poprzez wpłatę na konto Fundacji RAFAKO  (nr konta: 14 1140 1124 0000 5909 4000 1001) wpisując w tytule wpłaty „Ostatnie  pożegnanie”.